Wtorek, 2018-09-25
Aureli, Kamila

Jesteś tu: » Strona startowa » Informacje dla rodziców

Opłaty miesięczne za przedszkole od 1 września 2013

Opłaty przekraczające wymiar realizacji podstawy programowej :

• Opłata za godzinę przekraczająca realizację  podstawy programowej - 1 zł

• Opłata za wyżywienie  stawka żywieniowa za trzy posiłki - 6 zł.

• śniadanie – 1,70 zł

• obiad –  3.10 zł

• podwieczorek – 1,20 zł

Zgłoszenia o nieobecności dziecka w przedszkolu przyjmowane są telefonicznie do godziny 8.00 po tej godzinie odliczenia  będą dokonywane od następnego dnia

w którym nastąpiło zgłoszenie o nieobecności dziecka.

Kilka rad dla rodziców

Czego rodzice robić nie powinni:

• Straszyć dziecko przedszkolem ("Poczekaj no, już pani w przedszkolu nauczy cię porządku !").
  • Posyłać do przedszkola dziecka, które nigdy dotąd nie zostawało bez mamy - taki początek skazany jest z góry na niepowodzenie.
  • Zaglądać po pożegnaniu do sali, by sprawdzić czy dziecko się bawi. Jeśli nasza pociecha to zauważy, resztę dnia spędzi przy drzwiach, bo skoro mama zajrzała raz, to może jeszcze raz zajrzy.
  • Dzwonić do przedszkola z pytaniem jak sobie radzi nasza pociecha. Zwykle jest tak, że rodzice niepokoją się dużo bardziej niż ich dzieci. Dziecko po 10 - 15 minutach rozgląda się wokoło i zaczyna bawić, za to mama bardzo zdenerwowana dzwoni kilkakrotnie do przedszkola, by się upewnić, jakie jest samopoczucie jej dziecka. Każdy telefon to konieczność wyjścia z sali wychowawczyni, a więc dodatkowe zachwianie i tak już mocno nadszarpniętego poczucia bezpieczeństwa.
  • Poddawać się ! Jeśli rodzice wzruszeni łzami bądź wkurzeni tupaniem swojej latorośli zdecydują się zostawić dziecko,, jeszcze tylko dzisiaj" w domu, jest to sygnał dla małego inteligenta, aby jeszcze bardziej demonstrować swoje niezadowolenie. Zwykle jest tak, że jedno ustępstwo rodzica sprawia, że wcześniej czy później dziecko postawi na swoim i zostanie w domu na dłużej.