Czwartek, 2018-12-13

Historia przedszkola

Jesteś tu: » Strona startowa » Historia przedszkola

60- lat minęło -  Jubileusz  Przedszkola Publicznego w Sulikowie

"Wspomnienia - to nasze doświadczenie. Uczą, co robić, czego unikać. Więc każdy rozgląda się i przygląda, potem znowu coś innego, nowego. Pamięta się, zapomina i znów wspomina."

J. Korczak

14.06.2008 roku odbyły się uroczyste obchody 60-lecia - Przedszkola Publicznego w Sulikowie

Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście: Wójt Gmin Sulików - Jan Hasiuk, przedstawiciele Urzędu Gminy Sulików , dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół , dyrektorzy jednostek organizacyjnych , rodzice, nasi kochani emeryci oraz  szerokie grono przyjaciół i współpracowników przedszkola, których nie sposób tu wymienić Galę otworzyła dyrektor przedszkola , pani Beata Szczepańska, witając bardzo serdecznie przybyłych gości i dziękując im za przybycie. W swym przemówieniu nakreśliła pokrótce historię placówki, obecny charakter i wizerunek przedszkola , jej funkcje pełnione   dla środowiska lokalnego oraz kierunki przyszłego rozwoju.

Wyraziła podziękowanie dla tych, którzy przedszkole  tworzyli i tworzą obecnie. Szczególne podziękowania złożyła „Firmie  Radan Bazalt Sp. z o.o” – Sulików – która z okazji jubileuszu zasponsorowała urządzenia jordanowskie   na plac zabaw dla dzieci.

Następnie, głos zabrali goście: składano gratulacje, wręczono kwiaty. Szczególnie miłe były życzenia złożone przez zaprzyjaźnione zespoły ludowe ,,Malwy” z Włosienia oraz ,,Jarzębina” z Zawidowa. Panie z zespołów na tę uroczystość, specjalnie dla nas upiekły tort urodzinowy.

Po przemówieniach zaproszonych gości uroczystość uświetniły występy przedszkolaków. Występy złożone były z piosenek i tańców, które specjalnie  ćwiczono na tą okazję.

Podczas urodzinowej imprezy było wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak ich rodziców. Między innymi występy zespołów ludowych: ,,Malwa” i ,,Jarzębina”, pokaz mody dziecięcej, do którego ubrań użyczyli nam właściciele sklepu Szyki-Miki ze Zgorzelca. Uroczystość swoim występem uświetnił teatrzyk dziecięcy ,,Trzynastka” działający przy GOK-u w Sulikowie przedstawieniem: „Kot w butach”. Były też stoiska malowania twarzy i włosów, warsztaty twórcze prowadzone przez plastyka pana Waldemara Siewierskiego, występy zespołu młodzieżowego ,,Hit” działającego przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sulikowie. Wieczorem do tańca przygrywał zespól muzyczny Hipnosis.

Przez cały rok szkolny przygotowywaliśmy się do uroczystości, zapraszając do przedszkola byłych  pracowników oraz mieszkańców Sulikowa. Wspominając tamte czasy opowiadali oni dzieciom jak było kiedyś w przedszkolu. Cykl tych wspomnień został opisany i umieszczony w informatorze zatytułowanym „Przedszkole Publiczne w Sulikowie – to już 60 lat”.

Jubileusz jest także okazją do podziękowań i życzeń wszystkim pracownikom przedszkola, którzy pracowali i pracują w chwili obecnej.