• Do wakacji: -24 dni
Poniedziałek, 2018-07-16
Eustachego, Mariki

Jesteś tu: » Strona startowa » Cała Polska Czyta Dzieciom

Realizacja ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”

Już od 13 lat w naszym przedszkolu realizowana jest ogólnopolska akcja pod hasłem ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”. W roku 2004 jako pierwsza została zaproszona do naszego przedszkola polonistka ze szkoły podstawowej pani Elżbieta Kowalczyk. I tak rozpoczęła się tradycja czytania na głos literatury dziecięcej przez zaproszonych gości spoza naszego przedszkola.

Zachęcaliśmy do współpracy mieszkańców naszego lokalnego społeczeństwa tj. lekarzy, bibliotekarzy, nauczycieli, pana Wójta, pracowników Urzędu Gminy, Księdza Proboszcza, oraz rodziców dzieci uczęszczających przez te wszystkie lata do naszego przedszkola. We  współpracy z GOK i panią Anną Matusewicz, bibliotekarką, realizowaliśmy akcję pod hasłem ,,Z książką na walizkach”. Dzięki tej współpracy dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotykać znanych pisarzy literatury dziecięcej tj. Agnieszkę Frączek, Wiolettę Piasecką, Joannę Zarębską. Każde spotkanie było odnotowywane pamiątkowym wpisem w ,,Złotej Księdze” a zaproszony gość otrzymywał w podziękowaniu od dzieci i wychowawców odznakę ,,Przyjaciela Przedszkola”.

W dzisiejszym świecie, gdzie komputer i telewizor wypierają obcowanie z książką, warto zachęcać rodziców do czytania swoim pociechom pięknej literatury dziecięcej, w ramach wieczornych dobranocek. Nie powinno zabraknąć dziecięcych książeczek w każdym domu, bo to przecież książka odgrywa ważną role w życiu każdego z nas.  Jest kluczem do świata wyobraźni i marzeń. Zachęcenie dzieci do czytania  i słuchania to cel, który  przyświeca naszej akcji.

Zawadzka Katarzyna