Sobota, 2018-01-20
Fabioli, Miły

Ogólnopolskie programy realizowane przez przedszkole

Jesteś tu: » Strona startowa » Ogólnopolskie programy realizowane przez przedszkole

Ogólnopolskie programy realizowane przez nasze przedszkole

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków - Akademia Aquafresh

Nasze przedszkole bierze udział w III edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej organizowanym przez „Akademię Aquafresh”,  W ramach programu Aquafresh dzieci miały okazję poznać głównych bohaterów krainy pastusiów: Lilly, Billy, Milky oraz Szczotkusia i Robaczka Próchniaczka. Celem prowadzonych zajęć jest zwrócenie uwagi na konieczność dbania o higienę jamy ustnej wśród najmłodszych i utrwalanie tych nawyków, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce. Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych.

Drodzy rodzice, zapraszamy do aktywnego udziału w programie Akademii Aquafresh!

Sama edukacja w przedszkolu nie wystarczy, edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej powinna być kontynuowana w domu! Więcej informacji na stronie: www.akademia-aquafresh

Mamo, Tato Wolę Wodę

Program "Mamo, Tato, wolę wodę!" już od 2009 roku wspiera rodziców i nauczycieli w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych. Jest on odpowiedzią na narastający w polskim społeczeństwie, zwłaszcza wśród dzieci, problem z nadwagą i otyłością

Program poprzez edukację i zabawę ma przeciwdziałać temu zjawisku i podkreślać rolę wody w codziennej diecie dziecka.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Nasze przedszkole od 2004 roku uczestniczy w programie " Czytające Przedszkola" w ramach kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM organizowanej przez Fundację ABC XXI. Celem programu jest propagowanie codziennego czytania dziecku dla przyjemności przez minimum 20 minut. Koordynatorem akcji jest nauczycielka Katarzyna Zawadzka.

Wprowadzając codzienne czytanie w przedszkolu pomagamy dzieciom w dobrym, a może nawet w doskonałym opanowaniu ojczystego języka. Zapraszamy też znakomitych gości , którzy czytają dzieciom.

Kubusiowi Przyjaciele Natury

To program o tematyce ekologicznej. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Dzieci uczą się szacunku do natury, poznają zwierzęta, rośliny, warzywa, owoce. Uczą się jak w codziennym życiu dbać o środowisko, jak oszczędzać wodę i energię. Dzięki akcji, dzieci i nauczyciele w przedszkolach otrzymują ciekawe materiały edukacyjne o tematyce przyrody i ekologii. Na ich podstawie realizują wiele działań, by zadbać o otaczające nas środowisko. Dzieci uczestniczą w takich działaniach jak: wycieczki ekologiczne, konkursy ekologiczne, Zielony Dzień, Dzień Marchewki, Pierwszy Dzień Wiosny itp.