• Odwiedziło nas: 200908 osób

Wizyta Strażaków w Przedszkolu

Jesteś tu: » Strona startowa » Wizyta Strażaków w Przedszkolu

Wizyta Strażaków w Przedszkolu

Dnia 14 maja 2014 do przedszkola przyjechali strażacy - ochotnicy z OSP w Sulikowie. Podczas zajęć omówiono na czym polega praca strażaka, co należy do głównych obowiązków strażaków – ochotników. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Dowiedziały się że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą głównie do wypadków komunikacyjnych, pomagają poszkodowanym. Miały okazję zobaczyć wyposażenie samochodu strażackiego.

Najbardziej cieszyły się kiedy mogły przymierzyć hełm strażacki lub na chwilę usiąść w samochodzie bojowym. Ponieważ pogoda sprzyjała pokazom wodnym, w ogrodzie przedszkolnym strażacy pokazali jak działa kurtyna wodna. Była to niesamowita frajda dla maluchów, gdyż prawie każdy z nich w tym wieku marzy, aby zostać strażakiem. Dzieci wyraziły swoją wdzięczność wręczając strażakom pamiątkowy album z rysunkami oraz laurkę- podziękowanie. Natomiast pani dyrektor odznaczyła strażaków orderem "Przyjaciela przedszkola"